ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8559414
*
nr 855 9414
Spegel
Nyrokoko, bemålad, höjd: 160 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 19:46:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 20:10:37
1
100 kr
27/10 14:12:51
2
150 kr
27/10 19:19:20
3
400 kr
27/10 19:22:30
2
250 kr
28/10 10:05:01
4
600 kr
28/10 17:14:28
3
500 kr
28/10 17:15:37
3
700 kr
28/10 19:17:59
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 855 9414
Spegel
Nyrokoko, bemålad, höjd: 160 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 20:10:37 | 1 | 100 kr |
27/10 14:12:51 | 2 | 150 kr |
27/10 19:19:20 | 3 | 400 kr |
27/10 19:22:30 | 2 | 250 kr |
28/10 10:05:01 | 4 | 600 kr |
28/10 17:14:28 | 3 | 500 kr |
28/10 17:15:37 | 3 | 700 kr |
28/10 19:17:59 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27